Bucks: Νίκη-θρίλερ με 22 πόντους του Γιάννη (video)

Τα… χρειάστηκαν οι Μπακς τα ξημερώματα απέναντι στους Γουίζαρντς, τους οποίους νίκησαν στην παράταση με 137-134 μέσα στην Γουάσινγκτον. Double-double και αποβολή ο Αντετοκούνμπο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αντιμετώπισε πρόβλημα με τα επιθετικά φάουλ από την αρχή του παιχδιού, έπαιξε λίγο και αποβλήθηκε ενάμιση λεπτό πριν από το τέλος της 4ης περιόδου.

Ο Έλληνας σούπερ-σταρ αγωνίστηκε μόλις 25 λεπτά, πετυχαίνοντας 22 πόντους (με 8/12 δίποντα, 6/8 βολές), μαζεύοντας 14 ριμπάουντ, μοιράζοντας 2 ασίστ, έχοντας 1 κόψιμο και 8 λάθη (τα επιθετικά φάουλ καταγράφονται ως λάθη στη στατιστική υπηρεσία του ΝΒΑ)

Εκπληκτικός για τα «ελάφια» ήταν ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος σημείωσε 40 πόντους, ενώ ο Έρικ Μπλέντσο προσθέτει άλλους 23 πόντους και 10 ασίστ και ο Τζορτζ Χιλ είχε 14 πόντους.

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ ήταν συγκλονιστικός για τους Γουίζαρντς, αφού κατάφερε να πετύχει με 55 πόντους (δεύτερη σερί 50αρα και δεύτερη σερί ήττα), με τον Σαμπάζ Νέιπιερ να προσθέτει 27 πόντους και τον Ις Σμιθ 13 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 25-30, 47-57, 82-95, 123-123, 127-134