Ατρόμητος: Τρίποντο... στο Βόλο με σκορ 2-3

Ο Ατρόμητος πήρε προβάδισμα τριών τερμάτων στο ημίχρονο με χατ-τρικ του Μανούσου, όμως ο Βόλος στο δεύτερο ημίχρονο επέστρεψε στον αγώνα και παραλίγο να κλέψει τον πόντο από τους Περιστεριώτες οι οποίοι τελικά πήραν τη νίκη με 2-3.

Ένας εξαιρετικός Ατρόμητος για ένα ημίχρονο έκανε… ό,τι ήθελε στον Βόλο, με αποτέλεσμα να σκοράρει τρία τέρματα, όλα από τον Γιώργο Μανούσο (8’, 38’, 44’) και φαινόταν ότι θα φτάσει σε μία άνετη επικράτηση, τη δεύτερη στη διαδικασία των play-out.

Ο Βόλος εκμεταλλευόμενος τη χαλάρωση των Περιστεριωτών, πέτυχε δύο γκολ με τους Κυζιρίδη (49’) και Τσοκάνη (68’) και μάλιστα λίγο έλειψε στις καθυστερήσεις να πάρει και τον βαθμό της ισοπαλίας.

Ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε τον αγώνα με 10 παίκτες, καθώς ο Ντε Πο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87’.